Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

zdrowa żywność

Dietetyk na ratunek, czyli odchudzanie ze specjalistą

Dietetyk to dobry wybór, kiedy dieta oraz ćwiczenia nie przynoszą efektu tak szybko, jak byśmy oczekiwali. To także świetna pomoc w odchudzaniu się, gdy stale pojawia się efekt jojo. Dzięki współpracy ze specjalistą możliwe jest zdrowe odchudzanie się, a dieta przestaje być bolesnym pasmem wyrzeczeń i zaczyna się kojarzyć z komfortowym stylem życia.

Co zrobić, gdy chcesz schudnąć? Metody na odchudzanie się

Dietetycy mają szeroką wiedzę, która pozwala im przeprowadzić pacjenta przez proces odchudzania się w sposób kompleksowy i skuteczny. Znają wszystkie metody na zgubienie zbędnych kilogramów i pomagają osiągnąć pożądane rezultaty. Chudnąć można samodzielnie, ale wsparcie dietetyka znacznie podnosi efektywność tego procesu.

Najbardziej popularnym sposobem na płaski brzuch i szczupłą sylwetkę są diety. Nie zawsze są jednak skuteczne, głównie dlatego, że mają czasowy charakter. Po ich zakończeniu wracamy do starych nawyków żywieniowych i przybieramy na wadze.

Podobny problem mamy, jeśli chodzi o ćwiczenia. Aktywność fizyczna znakomicie sprawdza się, gdy jest połączona z odpowiednią dietą, a trening ma regularny charakter. W innym przypadku może się okazać, że nawet ćwiczenia to za mało, aby schudnąć szybko, zdrowo, a do tego trwale.

Brak efektów powoduje zniechęcenie, a uboga w odpowiednie składniki dieta sprawia, że szybciej się męczymy. Właśnie w tym kontekście przydaje się dietetyk i jego wiedza. Zarazem, jeśli chodzi o ćwiczenia, tak jak z dietami, nie jest trudno o to, by je znaleźć. W internecie jest mnóstwo video jak wymodelować sylwetkę czy jak spalić kalorie. Wystarczy znaleźć dla siebie odpowiedni zestaw.

Inne sposoby na odchudzanie się to wszelkiego rodzaju zioła, herbaty, suplementy i tabletki na odchudzanie. Pomocne są także wyszczuplające masaże. Wszystko to jest dobre jako wsparcie odchudzania się, ale nie zastąpi optymalnie dostosowanej do potrzeb danego człowieka diety i aktywności fizycznej.

Warto przy okazji zaznaczyć, że istnieją też małoinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej oraz inwazyjne zabiegi chirurgiczne, które wykorzystuje się jako sposób na walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej. To na przykład kriolipoliza, lipoliza iniekcyjna, liposukcja, operacja zmniejszenia żołądka.

Od czego zależy skuteczne odchudzanie się?

Zbędne kilogramy nie zawsze są wynikiem złej diety i braku ćwiczeń. Nadwaga i otyłość mogą być objawami chorób, zaburzeń hormonalnych i innych kłopotów zdrowotnych. W szczególności nie należy lekceważyć nagłego przybierania na wadze. W razie problemów ze zdrowiem pomoc dietetyka też może być bardzo ważna. To co jemy ma kluczowe znaczenie dla naszego samopoczucia. Wpływa też na jakość codziennego życia.

Warto mieć jednak na uwadze, że dietetyk to nie cudotwórca. Odchudzanie się to proces rozciągnięty w czasie. Nie dochodzi do niego z dnia na dzień. Może też być dość skomplikowany. Co więcej, dobra dieta wymaga wypracowania nowych nawyków żywieniowych, zmiany stylu życia, samozaparcia i dyscypliny, zwłaszcza w początkowych etapach diety.

Nie oznacza to jednak samych wyrzeczeń. Czasem można sobie pozwolić nawet na jedzenie typu fast food, ale z pełną świadomością tego, że trzeba to będzie później odpracować na bieżni czy na siłowni. Może to także spowolnić osiągniecie celu takiego jak dojście do wymarzonej wagi. Przede wszystkim dieta nie powinna być umartwianiem się. Nie powinna być także nudna i niesmaczna. Dietetyk będzie wiedział, jak ją przygotować, by była dobrze zbilansowana, różnorodna, a jednocześnie ciekawa i sprawiająca przyjemność.

Co dają usługi dietetyka?

Największą zaletą współpracy z dietetykiem jest możliwość stworzenia diety o indywidualnym charakterze. Każdy z nas jest inny – różnimy się wzrostem, wagą, poziomami zapotrzebowania na mikroelementy, metabolizmem. Wpływ na dietę ma stan zdrowia, wiek, płeć, poziom aktywności fizycznej, nawet rodzaj wykonywanej pracy, czy cele odchudzania się. Dietetyk weźmie to wszystko pod uwagę, w tym ewentualne alergie pokarmowe, a następnie stworzy jadłospis, który pozwoli w zdrowo i skutecznie osiągnąć pożądaną wagę.

Współpraca z dietetykiem to także sposób na to, by uniknąć błędów żywieniowych. Wskazówki specjalisty są cenne w radzeniu sobie ze złymi nawykami. Dietetyk pomaga się zdyscyplinować. Zapewnia wsparcie psychiczne i pomaga w dążeniu do celu. Co istotne, wizyty u dietetyka nie są drogie. Nie są też czasochłonne, chociaż pierwsza wizyta może potrwać od pół godziny do godziny. Są też dobrym powodem do tego, by zrobić badania kontrolne. To pozwala dobrać optymalny plan żywieniowy oraz wykryć ewentualne problemy ze zdrowiem. Odchudzanie się z dietetykiem jest zdrowsze, skuteczniejsze i bezpieczniejsze niż samodzielna walka z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Jeżeli zależy nam na długotrwałych efektach i jesteśmy gotowi na pewne zmiany w stylu życia, współpraca ze specjalistą może się okazać znakomitym wyborem.

Źródła:

Jeden komentarz

  1. MŻ – najskuteczniejsza dieta i żadni dietetycy nie będą potrzebni 🙂 MŻ i zdrowe produkty. Darmowa porada 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.