Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

I Komunia Święta

Najlepsze dekoracje komunijne – jakie kupić?

Gdy planuje się urządzenie komunii świętej, warto pomyśleć wtedy o wykorzystaniu ciekawych dekoracji, dzięki którym będzie można nadać temu wydarzeniu efektowny wymiar i sprawić, że będzie uroczyste i jedyne w swoim rodzaju. Jakie dekoracje na komunię sprawdzą się najlepiej?

  Dekoracje na komunię w domu

  Jeżeli planuje się urządzenie przyjęcia komunijnego w domu, w takim przypadku mamy praktycznie wolną rękę, gdy chodzi o dekoracje na komunię i możemy dobrać je wtedy zależnie od swojego gustu, gustu dziecka oraz dostępnej przestrzeni i budżetu.

  Jako dekoracje komunijne w domu bardzo często wybierane są wtedy dekoracje przeznaczone do powieszenia oraz do postawienia, które pozwalają na przygotowanie efektownej scenerii.

  Doskonałym wyborem w tym przypadku mogą być ozdobne balony, które mogą też tworzyć bukiety balonowe oraz inne kompozycje. Można zdecydować się na zakupienie balonów jednokolorowych, ale też z nadrukami, z dekoracjami jak brokat albo konfetti w środku. Kolejną świetną propozycją w tym przypadku są balony foliowe, które mogą mieć różne kształty, na przykład nawiązywać do komunii świętej albo do głównego motywu dekoracyjnego wydarzenia jak zwierzęta, rośliny.

  Świetnie sprawdzą się również różne dekoracje wiszące, na przykład jak girlanda papierowa, która będzie powieszona między lampami albo na ścianie. Można wtedy kupić girlandy w wielu wariantach, na przykład z papieru 3D.

  Oczywiście, można w tym przypadku różnicować dekoracje zależnie od tego, czy komunia będzie organizowana dla chłopca czy też dla dziewczynki. Można też uwzględnić zainteresowania dziecka oraz jego ulubiony kolor, by przyjęcie było jeszcze piękniejsze.

  Dekoracja sali na komunię

  Gdy chodzi o wystrój sali na komunię, w takim przypadku można albo zlecić jego wykonanie w sali, albo też decydować się na przygotowanie go we własnym zakresie. Wszystko będzie w tym przypadku zależało do tego, jakie wykona się uzgodnienia.

  Stosowane są wtedy podobne dekoracje, na przykład jak balony, girlandy, które mogą być dopasowane do okoliczności.

  Warto też wskazać, że dekoracje może wykonać zewnętrzna firma, co dotyczy zarówno tych domowych, jak i przeznaczonych do sali. Wtedy nie trzeba zajmować się nimi we własnym zakresie, a przy tym można otrzymać zachwycające ozdoby, które będą jedyne w swoim rodzaju.

  Dekoracje na stół podczas komunii

  Poza dekoracją sali również bardzo popularne są dekoracje stołów podczas wydarzenia. Zobacz pomysły dekoracja stołu komunijnego, które sprawdzą się w domu oraz w sali!

  Podstawą będzie w tym przypadku dekoracyjne nakrycie stołu, na przykład zawierające ozdobne serwetki, które mogą mieć motyw komunijny. Również na stołach umieszczane są kwiaty oraz świece, które powodują, że wyglądają one bardzo elegancko.

  Dodatkowo uzupełnieniem może być winietka komunijna. Tego rodzaju kartoniki przeznaczone są do oznaczenia miejsc, przy których mają siadać goście. Dzięki temu nie pojawiają się problemy z ich usadowieniem.

  Ozdoby na tort komunijny

  Podczas komunii świętej bardzo często wykorzystuje się również tort. Aby wyglądał on efektownie, można też zdecydować się na wykorzystanie różnych typów dekoracji.

  Najczęściej wybierany jest wtedy topper na tort komunijny, który przeznaczony jest do wbicia w ciasto. Topper może mieć wtedy formę napisu lub może przypominać baner. W sprzedaży można znaleźć gotowe toppery, ale również można zdecydować się na wykonanie go na zamówienie, na przykład wybrać personalizowany topper z drewna.

  Podobne zastosowanie mają w tym przypadku pikery na komunię, jednak najczęściej są one mniejsze od topperów. To powoduje, że świetnie nadają się one do dekorowania babeczek czy ciast.