Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

wozek platformowy karstal

Wózki platformowe systemowe – uniwersalny wybór do magazynu

Wózki transportowe pozwalają na łatwy transport wielu różnych ładunków. Stosowane są powszechnie w magazynach oraz w centrach logistycznych. Wśród dostępnych modeli znajdują się także wózki platformowe systemowe. To uniwersalny wybór dzięki możliwości zmiany ich konstrukcji zgodnie z zapotrzebowaniem.

Dzięki praktycznym wózkom transportowym można przewozić różne towary – od niewielkich pakunków aż po większe i znacznie cięższe ładunki. Dzisiaj wózki transportowe stosowane są powszechnie w różnych zakładach. Także można spotkać je w magazynach oraz w centrach logistycznych.

Najbardziej popularnym rodzajem wózka transportowego jest wózek platformowy, który wyposażony jest w cztery koła oraz w dużą platformę, na której umieszcza się ładunki. Wózek ten posiada rączkę umieszczoną przy krótszym boku. Do kategorii wózków platformowych zaliczane są także wózki systemowe, które dają znacznie większe możliwości. Co warto o nich wiedzieć?

Czym są wózki transportowe systemowe?

Wózki transportowe systemowe to rodzaj wózków platformowych, które pozwalają na łączenie i zamienianie elementów ich konstrukcji, a dokładnie montaż i demontaż rączek przy krótszych i dłuższych burtach. W rezultacie takie wózki mogą być indywidualnie dopasowane do rodzaju przewożonych ładunków.

Podstawą wózka tego rodzaju jest platforma. Platforma wózka systemowego może posiadać różne wymiary, na przykład 60 x 80 cm, 80 x 100 cm, 70 x 120 cm. Platformy różnią się pomiędzy sobą także ładownością. Najczęściej maksymalna ładowność takich wózków to do 300 kg.

Platforma wyposażona jest w kółka jezdne, które można dostosować także do rodzaju nawierzchni. Z wierzchu platformy wykańcza się antypoślizgowymi materiałami, które zapobiegają zsuwaniu się ładunków.

Do platformy dodawać można różne rączki, które montowane mogą być zarówno przy krótszej, jak i przy dłuższej burcie wózka. Możliwość montażu i demontażu takich elementów pozwala na łatwe dopasowanie funkcjonalności wózka do konkretnego zadania.

Przykładowe warianty wózków systemowych:

  • wózek wyposażony w rączkę przy krótszej burcie
  • wózek wyposażony w rączkę przy dłuższej burcie
  • wózek wyposażony w dwie rączki przy każdej krótszej burcie
  • wózek wyposażony w dwie rączki przy każdej dłuższej burcie

Ze względu na tak szerokie możliwości w zmianie konstrukcji wózka, jest on bardzo dobrym wyborem dla wielu firm w branży logistycznej, w tym do magazynów, centrów logistycznych. Również wózki te chętnie wybierane są do zakładów produkcyjnych, przetwórczych, do sklepów, dlatego posiadają uniwersalne zastosowanie.

Zalety wózków transportowych systemowych:

  • jeden zakup – wiele różnych zastosowań
  • możliwość dopasowania konstrukcji wózka do konkretnego ładunku
  • łatwy demontaż i montaż elementów – rączek
  • wysoka ładowność
  • wiele rozmiarów platform do wyboru

Gdzie można zakupić wózek transportowy systemowy?

Takie właśnie wózki transportowe posiada w swojej ofercie polska firma Karstal. Jej wózki systemowe powstają na bazie najwyższej jakości materiałów, zapewniających maksymalną wytrzymałość i trwałość, a także wygodną obsługę.

Asortyment wózków firmy Karstal zaprezentowany jest na jej stronie internetowej pod adresem: https://karstal.pl/21-wozki-transportowe.

Wózki transportowe to szeroka gama różnych modeli do wyboru. Standardowo, wózki te posiadają rączkę zamontowaną przy jednej, krótszej burcie. Można jednak zdecydować się także na zakup wózka transportowego systemowego. To model, który pozwala na dowolny montaż rączek zarówno przy krótszych, jak i przy dłuższych burtach. Taka opcja powoduje, że jest on bardziej uniwersalny w prowadzeniu prac transportowych.